Opadające powieki

Z problemem opadających powiek boryka się bardzo wiele osób. Często towarzyszą im także sińce pod oczami, które sprawiają, że twarz wygląda na dużo starszą niż w rzeczywistości. Z pomocą medycyny estetycznej można przywrócić jej młody wygląd.Opadające powieki – charakterystyka

Opadające powieki to widoczny efekt utraty nawilżenia i jędrności we wrażliwej skórze pod oczami. Często wraz z nimi występują sińce, co w połączeniu postarza i znacznie pogarsza wygląd twarzy. Wiele osób odczuwa kompleksy z powodu opadających powiek – niezależnie od tego, czy są one efektem starzenia się, czy wynikają z wrodzonych skłonności. Medycyna estetyczna i odpowiednie metody pielęgnacji przychodzą z pomocą, by poprawić skutecznie wygląd i kondycję skóry.

Opadające powieki – przyczyny

Wśród przyczyn opadania powiek i tworzenia się sińców pod oczami najczęstszą jest utrata naturalnego napięcia skóry wraz z jej wiekiem. Niektóre osoby mają naturalne skłonności do opadania powiek, które mogą nawet odczuwalnie ograniczyć pole widzenia. Wśród czynników, które nasilają i przyspieszają ten proces, znajdują się też:przemęczenie, stres, stosowanie używek (alkohol, papierosy).

Opadające powieki – metody niwelowania

Aby zmniejszyć efekt opadających powiek i poprawić wygląd twarzy, można zastosować jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Rozpuszczalne nici liftingujące to nowoczesna, bezpieczna i bardzo skuteczna metoda na odmładzanie i poprawę rysów. W niektórych przypadkach konieczna okazuje się chirurgiczna plastyka powiek, która zwiększa pole widzenia i daje szybkie, bardzo widoczne rezultaty.