Odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu określane też często mianem liposukcji, jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Przeprowadza się go, aby pomóc pacjentowi w pozbyciu się z wybranego miejsca na ciele tkanki tłuszczowej.. Przeważnie w centrum zainteresowania pacjentów myślących o wykonaniu zabiegu znajdują się uda i brzuch, choć zabieg może polegać także na odsysaniu tkanki tłuszczowej z podbródka.

 

Odsysanie tłuszczu – wskazania

Choć dla wielu osób ciągle jest to zaskoczenie, odsysanie tłuszczu nie powinno być postrzegane jako sposób na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Nie wykonuje się go zresztą u osób otyłych. To przede wszystkim sposób pozwalający na wyeliminowanie pewnych dysproporcji w wyglądzie, z którymi nie jest w stanie poradzić sobie nawet restrykcyjna dieta.

 

Odsysanie tłuszczu – rodzaje

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem, który można przeprowadzić na co najmniej kilka sposobów. Najpopularniejszym jest klasyczna liposukcja, a więc zabieg, który wprowadza kaniulę wprost do tkanki tłuszczowej. Alternatywą dla niej jest liposukcja laserowa, a także liposukcja wibracyjna – znacznie łatwiejsza do przeprowadzenia. Wybór rodzaju zabiegu jest uzależniony przede wszystkim od tego, skąd pacjent chce się pozbyć tkanki tłuszczowej. Pewien wpływ na niego ma jednak również cena odsysania.

 

Odsysanie tłuszczu – efekty

Zabieg pozwala na takie wymodelowanie sylwetki, o jakim nie ma mowy, jeśli decydujemy się jedynie na dietę i ćwiczenia. Co przy tym szczególnie interesujące, nasza własna tkanka tłuszczowa może być z powodzeniem wykorzystana do tego, aby poprawić wygląd innych części ciała, w tym zwłaszcza biustu.