Oczyszczanie porów

Rozszerzone pory są uważane przede wszystkim za defekt kosmetyczny. Oczyszczanie porów jest jednak wskazane bez względu na to, jaka jest płeć i wiek pacjenta. Brak odpowiedniej troski o ich stan może doprowadzić do powstania zaskórników i poważnych problemów z cerą.

 

Oczyszczanie porów w domu

Oczyszczanie porów w warunkach domowych jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy zaopatrzymy się w oczyszczający żel przeznaczony do mycia twarzy. Dobre preparaty tego typu nie tylko pozbywają się nadmiaru sebum, ale również pozwalają na skuteczne usuwanie kurzu i resztek makijażu. To także skuteczny sposób na lepsze niż do tej pory nawilżenie ważne zwłaszcza w kontekście skóry twarzy.

 

Oczyszczanie porów w gabinecie kosmetycznym

Wśród zabiegów pozwalających na oczyszczanie porów, którym można podać się w gabinecie kosmetycznym, na pierwszy plan wysuwa się mikrodermabrazja. Zabieg ten polega na głębokim złuszczaniu skóry i jest możliwy do wykonania, dzięki wykorzystaniu kryształków diamentu albo korundu. Innymi zabiegami, które przynoszą rezultaty satysfakcjonujące pacjentów są peelingi laserowe i kawitacyjne. W ostatnich latach rośnie też popularność peelingów chemicznych z wykorzystaniem kwasów AHA i BHA, a także retinolu.

 

Oczyszczanie porów w klinice medycyny estetycznej

Zabiegi wykonywane w klinice medycyny estetycznej są podobne do tych, jakie oferują nam gabinety kosmetyczne. Osoby decydujące się na skorzystanie z nich mogą mieć jednak pewność, że ich stan zostanie skonsultowany z lekarzem dermatologiem. Dodatkowo, w klinikach zwykle mamy do czynienia z lepszym i bardziej nowoczesnym sprzętem.

 

Oczyszczanie porów – rekomendowane zabiegi

Neauvia Restore System

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved