Obwisły brzuch charakteryzuje się nieestetycznym nadmiarem tkanki tłuszczowej odkładającej się w dolnych partiach brzucha. Taki rodzaj defektu może być przyczyną kompleksów i dodatkowego stresu, który powoduje zwiększenie produkcji kortyzolu i podwyższenie cukru we krwi pacjenta.
Obwisły brzuch – przyczyny
Obwisły brzuch przede wszystkim może pojawić się przy sporych wahaniach wagi, do których dochodzi na skutek intensywnego odchudzania lub po ciąży. Problemy z obwisłą skórą często pojawiają się w procesie starzenia, mogą mieć także charakter dziedziczny lub chorobowy.
Obwisły brzuch – profilaktyka
W walce z niedoskonałościami może pomóc prawidłowo zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Aby skóra nie straciła jędrności i elastyczności, warto dbać o prawidłowe nawilżenie i pielęgnację brzucha za pomocą przeznaczonych do tego celu kosmetyków – stosować peelingi i kremy nawilżające, a pod prysznicem masować skórę brzucha okrężnymi ruchami. W profilaktyce obwisłej skóry brzucha można sięgnąć po dostępne na rynku zabiegi modelujące i wyszczuplające, które kompleksowo ujędrniają skórę pomagając przywrócić jej elastyczność i zdrowy wygląd – body wrapping, mezoterapię, masaż podciśnieniowy czy masaż ujędrniający.
Obwisły brzuch – leczenie
Zalegającą na brzuchu tkankę tłuszczową można zniwelować stosując odpowiednio dobrane metody leczenia. Nieestetycznie obwisłą skórę ujędrnia się seriami zabiegów medycyny estetycznej, które pomagają przywrócić jej równowagę. W przypadku gdy terapia ultradźwiękowa czy masaże nie przynoszą pożądanych rezultatów, pacjent może poddać się lipolizie iniekcyjnej (https://veoliclinic.pl/services/lipoliza-iniekcyjna), która trwale redukuje tkankę tłuszczową i jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Medycyna oferuje także szereg innych zabiegów umożliwiających walkę z obwisłą skórą na brzuchu – karboksyterapię, lipotransfer, lifting brzucha i abdominoplastykę, czyli plastykę brzucha.