Obkurczanie skóry

Obkurczanie skóry to grupa zabiegów, na które decydują się osoby mające za sobą skuteczny proces gubienia zbędnych kilogramów. Jego pozostałością często jest nadmiar skóry – pamiątka po czasach, w których wypełniała ją tkanka tłuszczowa.

 

Obkurczanie skóry – wskazania

Najpopularniejszym wskazaniem do zabiegów związanych z obkurczaniem skóry jest nadmiar tkanki, z którym mamy do czynienia, gdy doszło do gwałtownej utraty wagi. W ten sposób eliminowana może być jednak również obwisła skóra na brzuchu gromadząca się na nim po ciąży, a także skóra, która zaczyna zwisać z różnych części ciała, gdy postępuje proces jej starzenia.

 

Obkurczanie skóry – typy zabiegów

Zabiegi pozwalające na obkurczanie skóry możemy zasadniczo podzielić na dwie grupy. Pierwsza składa się z tych, które nie wymagają przerywania ciągłości skóry. Na drugą, z kolei, składają się zabiegi chirurgiczne. Wybór metody jest wspólną decyzją lekarza i pacjenta, należy jednak liczyć się z tym, że w niektórych przypadkach tylko zabiegi chirurgiczne przyniosą oczekiwane rezultaty satysfakcjonujące każdą ze stron.

 

Obkurczanie skóry – metody

Metody chirurgiczne cieszą się największym powodzeniem wtedy, gdy mamy do czynienia ze skórą po odchudzaniu, jeśli trwało ono krótko i doprowadziło do dużego spadku wagi. Z sytuacją taką mamy do czynienia choćby w przypadku resekcji żołądka metodą operacyjną. Jeśli zmiany nie są poważne, możliwe jest obkurczanie skóry ultradźwiękami. W takim przypadku tkanka zwykle podgrzewana jest do odpowiedniej temperatury tak, aby możliwe było skrócenie włókien kolagenowych. Wzrasta wówczas produkcja białek, co sprawia, że skóra przeobraża się.

 

 

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved