NIR

Bliska podczerwień, opisywana często z wykorzystaniem skrótu NIR, to technologia, która coraz częściej znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej, w jej nowoczesnym wydaniu. Promieniowanie energetyczne, które jest w niej użyte, charakteryzuje się falami o długości wahającej się pomiędzy światłem widzialnym oraz falami radiowymi.

 

NIR – przeznaczenie

Technologia podczerwieni znajduje się przede wszystkim w centrum zainteresowania tych osób, którym zależy czy to na modelowaniu, czy to na ujędrnianiu swojego ciała. Można wykorzystać ją choćby wtedy, gdy zależy nam na liftingu, który nie będzie inwazyjny. NIR to także technologia z powodzeniem wykorzystywana do odmładzania tkanek.

 

NIR – właściwości

Promieniowanie czerwone w bliskim zakresie zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że pozwala na sterowanie wnikaniem promieni do głębokich warstw skóry w zależności od tego, jakiej długości fale zostaną wykorzystane podczas zabiegu. Co do zasady, im fale stosowane przez specjalistę są krótsze, tym głębiej są one w stanie wpływać. Nie bez znaczenia jest i to, że fale wpływają korzystnie na naturalne procesy zachodzące w organizmie. Dzięki temu, że podnoszą temperaturę tkanek, pobudzają kolagen do działania i wpływają na powstawanie nowych jego włókien. NIR jest też w stanie doprowadzić do miejscowego przekrwienia tkanek, co z kolei poprawia proces przemiany materii. Kondycja skóry może więc poprawić się bez względu na to, na jakim obszarze ciała się znajduje.

 

NIR – rezultaty

Technologia NIR znajduje zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na zredukowaniu cellulitu i zlikwidowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pomaga jednak także podczas zabiegów ujędrniających i odmładzających skórę