Nadmiar owłosienia

Nadmiar owłosienia znany też jako hirsutyzm jest problemem, z którym może się mierzyć praktycznie każda kobieta. Wiąże się z owłosieniem pojawiającym się w miejscach, w których nie ma prawa go być, a więc choćby na piersiach, okolicach ud i na twarzy.

 

Nadmiar owłosienia – przyczyny

Nadmiar owłosienia jest zwykle wiązany z zespołem policystycznych jajników – chorobą o podłożu hormonalnym, która objawia się również przetłuszczaniem się skóry i zaburzeniami miesiączkowania. Problem może być też spowodowany przerostem kory nadnerczy, a także hiperprolaktynemią, a więc chorobą, która jest konsekwencją nadczynności przedniego płata przysadki mózgowej.

 

Nadmiar owłosienia – objawy

Nadmiar owłosienia może atakować na wiele sposobów. Panie zwykle borykają się z nim na kończynach górnych i dolnych, gdy jednak mówimy o hirsutyzmie, nadmierne owłosienie może też pojawić się na plecach, klatce piersiowej, na twarzy i w okolicach intymnych. Hirsutyzm u panów daje o sobie znać znacznie rzadziej, nadmiar włosów jest zaś obecny przede wszystkim na plecach i ramionach.

 

Nadmiar owłosienia – leczenie

Jeszcze przed złożeniem wizyty w gabinecie kosmetycznym, dobrze jest odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, paniom zaś zaleca się skontaktowanie się z ginekologiem. Lekarz zleci serię badań, pomoże w ustaleniu przyczyny nadmiaru owłosienia i podpowie, jak najskuteczniej radzić sobie z jego konsekwencjami. Jeśli nie dopatrzy się przeciwwskazań do wykonania zabiegu, z pewnością zezwoli też na wykonanie laseroterapii – nie bez przyczyny uważanej obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod depilacji.

 

Nadmiar owłosienia – rekomendowane zabiegi

Laser Vectus

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved