Motylki – tłuszcz na plecach

Gdy nie dbamy o siebie, a jednocześnie nie zwracamy uwagę na to, co jemy, pojawienie się nadwagi staje się tylko kwestią czasu. Niekiedy jednak okazuje się, że nadmiar tkanki tłuszczowej pojawia się w nieoczkiwanych miejscach. Tak jest choćby w przypadku tłuszczu na plecach. Jest on często określany dość pieszczotliwie jako „motylki”, nie da się jednak ukryć, że mamy do czynienia z dość poważnym problemem.

 

Motylki (tłuszcz na plecach) – przyczyny

Motylki pojawiają się zazwyczaj jako konsekwencja zbyt dużej masy ciała. Niekiedy jednak są obecne również na plecach kobiet dość szczupłych, których organizm wykazuje się skłonnością do gromadzenia tkanki tłuszczowej właśnie w takim miejscu. Nieco rzadziej okazuje się, że są sygnałem świadczącym o problemach hormonalnych, w tym z niewłaściwym poziomem insuliny, testosteronu oraz kortyzolu.

 

Motylki (tłuszcz na plecach) – domowe sposoby

Walka z motylkami może odbywać się w domowym zaciszu. Polega przede wszystkim na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń ułatwiających spalenie tłuszczu z pleców, wymaga jednak także zmiany nawyków żywieniowych. Najlepiej odstawić tłuszcze nasycone obecne choćby w czerwonym mięsie i wędlinach. Pomocne mogą okazać się także regularne wyjścia na basen oraz maseczki z glinki nakładane bezpośrednio na plecy.

 

Motylki (tłuszcz na plecach) – leczenie

Jeśli ćwiczenia na boczki zawodzą, a lekarz wykluczy problemy hormonalne, warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej pozwalającymi na pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Tu największą popularnością cieszy się liposukcja i lipoliza – zarówno ultradźwiękowa, jak i iniekcyjna.

 

Motylki (tłuszcz na plecach) – rekomendowane zabiegi

Lipoliza iniekcyjna

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved