Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki to termin, którego chętnie używają zarówno twórcy zestawów ćwiczeń, jak i pracownicy gabinetów kosmetycznych. Ci ostatni definiują go przede wszystkim jako usuwanie nadmiaru tłuszczu z określonych fragmentów ciała. Modelowanie sylwetki jest więc ratunkiem dla tych osób, które pomimo diety i ćwiczeń nie mogą pozbyć się tłuszczu z niektórych partii swojego ciała.

 

Modelowanie sylwetki – wskazania

Modelowanie sylwetki jest zalecane każdemu, komu niedoskonałości w wyglądzie fizycznym przeszkadzają. W szczególny sposób znajduje ono jednak zastosowanie tam, gdzie problem nadmiaru tkanki tłuszczowej jest na tyle poważny, że nie można liczyć na to, że poradzi sobie z nim nawet najbardziej rygorystyczna dieta. O zabiegach z tego zakresu warto też pomyśleć wtedy, gdy mamy do czynienia z uwarunkowaniami genetycznymi sprawiającymi, że tkanka tłuszczowa gromadzi się w dobrze widocznych miejscach wpływając na obniżenie atrakcyjności i pewności siebie. Coraz częściej mówi się jednak i o tym, że modelowanie sylwetki może być ratunkiem także tam, gdzie mamy do czynienia z ubytkiem tkanki tłuszczowej, a więc choćby na piersiach i pośladkach.

 

Modelowanie sylwetki – sposoby

Za idealną można uznać sytuację, w której modelowanie sylwetki jest możliwe jedynie dzięki ćwiczeniom. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze jest to realne. Bez względu jednak na to, czy pacjent zdecyduje się na skorzystanie z metod chirurgicznych, czy też niechirurgicznych, nie wolno mu zapominać o tym, że nie powinny być one jedynym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Podczas samych zabiegów najczęściej zastosowanie znajdują nowoczesne terapie laserowe, choć często mamy też do czynienia z falami radiowymi, nićmi liftingującymi oraz falami HIFU.

 

Modelowanie sylwetki – rezultaty

Metody wykorzystywane przez medycynę estetyczną charakteryzują się tym, że pozwalają na szybkie cieszenie się spektakularnymi rezultatami. Bardzo często można się nimi cieszyć natychmiast po wykonaniu zabiegu. Co więcej, przy odpowiednim podejściu pacjenta stosującego się do zaleceń pozabiegowych, możemy mówić o efektach trwałych.

 

Modelowanie sylwetki – rekomendowane zabiegi

Lipoliza iniekcyjna