Modelowanie brody

Drugi, czy tez podwójny podbródek to problem, z którym boryka się wiele osób. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a choć zwykle kojarzony jest z nadwagą i procesami starzenia się skóry, nie zawsze musi tak być. Modelowanie brody nie jest jednak zabiegiem niemożliwym do przeprowadzenia. Z sukcesami jego wykonaniem zajmują się gabinety medycyny estetycznej.

 

Modelowanie brody – przyczyny problemu

Modelowanie brody to zbiorcza nazwa zabiegów, których celem jest radzenie sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej i skóry znajdujących się pod brodą. Problem podwójnego podbródka wymaga korekty przede wszystkim ze względów estetycznych zwłaszcza, że nie jest on rzadkością także u osób szczupłych. Często jego pojawianie się jest motywowane predyspozycjami genetycznymi, wiąże się go także z charakterystyką budowy twarzy.

 

Modelowanie brody – leczenie

Choć walkę z podwójnym podbródkiem można prowadzić zarówno stosując odpowiednią dietę, jak i starając się wykonywać ćwiczenia, w pełni satysfakcjonujące rezultaty przynosi przede wszystkim wizyta w gabinecie kosmetycznym. Medycyna estetyczna zna przynajmniej kilka skutecznych sposobów na modelowanie brody, za szczególnie interesujące uznaje się przede wszystkim fale radiowe. Te działają nie tylko na naskórek i skórę właściwą, ale również na mięśnie oraz tkankę tłuszczową. Ta roztapia się, skóra zaś staje się nie tylko bardziej jędrna, ale i napięta.

 

Modelowanie brody – rezultaty

Skuteczność walki z podwójnym podbródkiem jest uzależniona przede wszystkim od tego, jaki zabieg został wykorzystany w czasie jej trwania. W zdecydowanej większości przypadków pacjent może jednak cieszyć się rezultatami zabiegu zaraz po jego przeprowadzeniu.