Microblading

Makijaż permanentny brwi może być wykonywany na przynajmniej kilka sposobów. Microblading to przy tym metoda, która w ostatnich latach cieszy się szczególnie dużą popularnością. Warto dowiedzieć się więc, na czym polega i kto powinien się nią zainteresować.

 

Microblading – przebieg zabiegu

Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę pigmentu wybieranego wspólnie przez kosmetyczkę i klienta. Trwa mniej więcej godzinę, a wprowadzanie pigmentu możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnego pióra z dobranym odpowiednio nożykiem. Pióro służy do przecinania skóry w taki sposób, w jaki rosną włoski brwi. W miejscach przecięcia umieszcza się pigment. Zabieg może być dość bolesny, w trakcie jego trwania nie ma jednak żadnych przeszkód, aby ponownie znieczulić skórę.

 

Micorblading – dla kogo

Microblading skierowany jest przede wszystkim do tych osób, które, z różnych przyczyn, nieustannie muszą zabiegać o tym, aby brwi miały pożądany przez nie kształt. To zatem propozycja skierowana nie tylko do osób chcących dobrze wyglądać, ale i do tych, które z jakiegoś powodu straciły własne brwi. Warto się nad nim zastanowić także wtedy, gdy ma się problem ze skórą alergiczną, a w związku z tym – trudno dopasować kosmetyki pozwalające na pielęgnację i makijaż brwi, a jednocześnie chroniące wrażliwą skórę przed podrażnieniami.

 

Microblading – efekty

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne zaraz po jego przeprowadzeniu, należy jednak liczy się z tym, że nie są one miarodajne. Z oceną warto wstrzymać się przez tydzień, wtedy bowiem skóra w pełni wchłonie barwnik. Zabieg wymaga powtarzania, co, w zależności od barwnika i cech indywidualnych pacjenta, może odbywać się od roku do dwóch lat.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved