Od dziesiątek lat medycyna korzysta z właściwości kolagenu. Mezoterapia kolagenowa sprawia, że z powodzeniem mogą je testować także klienci gabinetów medycyny estetycznej.
Mezoterapia kolagenowa – wskazania
Mezoterapia kolagenowa sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na regeneracji oraz odbudowie ubytków skórnych, a także wtedy, gdy naszym celem jest przywrócenie skórze charakterystycznej dla niej sprężystości i elastyczności. Można ją jednak stosować także chcąc wygładzić zmarszczki, usunąć rozstępy, a także pozbyć się blizn potrądzikowych.
Mezoterapia kolagenowa – przebieg zabiegu
Mezoterapia kolagenowa jest zabiegiem, który przeważnie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym poprzez zastosowanie specjalnego kremu. Przypomina on mezoterapię w jej klasycznym ujęciu, mamy więc do czynienia z nakłuciami wykonywanymi w niewielkich odstępach sięgających dwóch lub trzech centymetrów. Nie jest to zabieg bolesny, choć należy liczyć się z tym, że w miejscu ukłucia może pojawić się delikatne pieczenie.
Mezoterapia kolagenowa
Tuż po zabiegu w okolicy jego wykonywania możemy spotkać się zarówno z zaczerwienieniem i lekkim obrzękiem, jak i swędzeniem. Objawy te ustępują po dniu lub dwóch, w skrajnych przypadkach mogą jednak utrzymywać się nawet do tygodnia. Nie wymagają jednak ani leczenia, ani okresu rekonwalescencji. Jeśli terapia ma być pełna, zwykle zaleca się wykonanie trzech lub czterech zabiegów. Osoba przeprowadzająca je wskazuje najbardziej odpowiednie odstępy czasowe, przeważnie jednak mamy do czynienia z zabiegami wykonywanymi co dwa tygodnie. Pierwsze efekty są widoczne już po siedmiu dniach, pełny efekt zaś utrzymuje się co najmniej rok.