Łysienie typu męskiego

Analiza statystyk przygotowywanych przez samych lekarzy uświadamia nam, że nawet co trzeci mężczyzna pomiędzy 25 i 40 rokiem życia zmaga się z problemem wypadających włosów. Przeważnie odpowiada za niego łysienie typu męskiego znane też jako łysienie androgenowe.

 

Łysienie typu męskiego – przyczyny

Za łysienie typu męskiego odpowiada działalność męskich hormonów odpowiedzialnych za funkcje seksualne oraz tak zwane męskie cechy płciowe, a więc androgenów. Najważniejszym przedstawicielem tej grupy jest testosteron odpowiadający za kształtowanie płci. Androgeny mają jednak wpływ również na porost włosów. To właśnie one są odpowiedzialne za to, że włosy rosną na męskich twarzach, przyczyniają się jednak również do tego, że zanika owłosienie na skroniach i czubku głowy.

 

Łysienie typu męskiego – objawy

Łysienie typu męskiego jest stosunkowo łatwe do rozpoznania. Często już sam wywiad z pacjentem pozwala na postawienie trafnej diagnozy. W pierwszej fazie mężczyźni skarżą się na to, że ich włosy stają się cieńsze niż zazwyczaj, niedługo potem dochodzi przy tym do ich wypadania tak w rejonie czoła, jak i skroni. Z czasem dochodzi także do zaniku tych włosów, które znajdują się na centralnej części głowy.

 

Łysienie typu męskiego – leczenie

Współcześnie łysienie typu męskiego może być leczone nie tylko chirurgicznie, ale i farmakologicznie. Leczenie farmakologiczne możemy podzielić na ogólnoustrojowe i miejscowe, warto przy tym pamiętać, że jego skuteczność w dużej mierze jest uzależniona od tego, jak szybko zostanie podjęte. Wśród zabiegów kosmetycznych chwalonych przez panów prym wiedzie mezoterapia igłowa, choć pomocne okazują się też zabiegi z wykorzystaniem PRP

 

Łysienie typu męskiego – rekomendowane zabiegi

Mezoterapia igłowa

Dr Cyj

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved