Łysienie typu kobiecego

Łysienie typu kobiecego opisywane w literaturze fachowej także jako łysienie androgenowe typu żeńskiego, zwykle jest kojarzone z zaburzeniami hormonalnymi. Może jednak zwiastować poważne schorzenia z chorobą nowotworową na czele.

 

Łysienie typu kobiecego – przyczyny

Łysienie typu kobiecego jest konsekwencją wpływu hormonów androgenowych na znajdujące się w skórze głowy mieszki włosowe. Kobiety zwykle mają z nim problem w konsekwencji zaburzeń hormonalnych, te bowiem przyczyniają się do tego, że stężenie typowo męskich hormonów w ich krwi jest wyższe niż powinno. Najczęściej łysienie typu kobiecego nie jest zresztą jedynym sygnałem wysyłanym przez organizm i świadczącym o tym, że wymaga on profesjonalnej opieki. Pojawia się przeważnie w parze z zaburzeniami miesiączki albo z menopauzą.

 

Łysienie typu kobiecego – objawy

Kobiece łysienie androgeniczne nie różni się od tego, z jakim borykają się panowie. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest więc wypadanie włosów z okolic kątów czołowo-skroniowych, co sprawia, że pojawiają się zakola. Włosy wypadają jednak często również na czubku głowy. Co więcej, często utrata włosów na głowie łączy się z pojawianiem się ich tam, gdzie nie powinno ich być, a więc choćby na plecach i w okolicach klatki piersiowej.

 

Łysienie typu kobiecego – leczenie

Walka z łysieniem typu kobiecego rozpoczyna się w gabinecie lekarskim i zwykle jest prowadzona w konsultacji z ginekologiem oraz endokrynologiem. Lekarze nie tylko ustalają źródło problemu, ale również podejmują działania, których celem jest ograniczenie produkcji hormonów androgenowych. W gabinecie kosmetycznym wsparciem może się okazać mezoterapia igłowa oraz leczenie z wykorzystaniem światła LED.

 

Łysienie typu kobiecego – rekomendowane zabiegi

Mezoterapia igłowa

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved