Łysienie łojotokowe

Łój nie jest niczym niewłaściwym. To przecież ta wydzielina ludzkiej skóry troszczy się o to, aby była ona chroniona przed szkodliwym promieniowaniem i właściwie nawilżona. Gdy jednak mamy do czynienia z jego nadprodukcją, należy spodziewać się poważnych konsekwencji. Warstwa tłuszczowa tworząca się wówczas na powierzchni skóry sprawia, że mamy do czynienia ze zjawiskiem przetłuszczania się włosów. W sytuacji skrajnej pojawia się też łysienie łojotokowe.

 

Łysienie łojotokowe – przyczyny

Przyczyn nasilonego wydzielania łoju można doszukiwać się zarówno w predyspozycjach genetycznych, jak i w zaburzeniach hormonalnych. Nie można jednak zapominać o tym, że do łysienia łojotokowego jest w stanie doprowadzić także niewłaściwa higiena. Czasem zgubne bywa choćby zbyt częste mycie włosów, produkcja łoju jest przy tym intensyfikowana także wtedy, gdy są one pocierane ze zbyt dużą siłą.

 

Łysienie łojotokowe – objawy

Już pierwsze objawy łysienia łojotokowego potrafią być niepokojące, choć często mamy tendencję do ich ignorowania. Najczęściej chorzy borykają się z przebarwieniami na skórze głowy, niewielkimi ranami oraz strupami. Włosy najpierw przerzedzają się, a potem zaczynają wypadać. Proces ten zaczyna się w okolicach skroni, z czasem jednak obejmuje także czoło oraz szczyt głowy. Łysienie łojotokowe dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W obu przypadkach ma też zbliżony przebieg.

 

Łysienie łojotokowe – leczenie

Leczenie łysienia łojotokowego nie jest możliwe bez odbycia konsultacji dermatologicznej. Lekarz nie tylko ustala źródło problemu, ale również dopasowuje terapię do indywidualnych potrzeb osoby, która się do niego zgłasza. Dopiero, gdy pacjent poradzi sobie z łupieżem i łojotokowym zapaleniem skóry, zasadne jest odwiedzenie gabinetu medycyny estetycznej i skorzystanie z jednego z zabiegów odżywiających włosy i przyspieszających ich wzrost.

 

Łysienie łojotokowe – rekomendowane zabiegi

Mezoterapia igłowa

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved