Lifting podbródka

Lifting podbródka jest ogólną nazwą szeregu zbiegów, jakim możemy poddać się w gabinetach świadczących usługi z zakresu szeroko rozumianej medycyny estetycznej. Kojarzy się z zabiegami skierowanymi do osób bardzo otyłych, przeważnie jednak wcale tak nie jest.

 

Lifting podbródka – wskazania

Lifting podbródka jest w stanie zlikwidować jeden z najpopularniejszych defektów kosmetycznych, z jakimi zmagają się pacjenci. Co przy tym warte podkreślenia, podwójny podbródek może mieć wiele przyczyn. Zwykle kojarzymy go z nadmiarem tkanki tłuszczowej, pojawia się jednak także u osób szczupłych jako konsekwencja garbienia się, uwarunkowań genetycznych, a nawet chodzenia z opuszczoną głową. Czasem jest on skutkiem ubocznym zamiłowania do alkoholu i produktów bogatych w sól, a więc takich, które prowadzą do retencji wody w organizmie.

 

Lifting podbródka – ćwiczenia

Jeszcze przed złożeniem wizyty w gabinecie kosmetycznym, sami możemy podjąć działania, które są w stanie rozwiązać problem podwójnego podbródka. Najpopularniejsze ćwiczenie jest jednocześnie ćwiczeniem najprostszym, wymaga bowiem częstego, a jednocześnie głośnego i wyraźnego wymawiania samogłosek „o”, „a”, „u” oraz „i”. Możemy też naprzemiennie przechylać głowę starając się utrzymać osiągniętą w ten sposób pozycję przez około 15 sekund jednocześnie dotykając podniebienia językiem.

 

Lifting podbródka – zabiegi

Najskuteczniejszym zabiegiem wydaje się być liposukcja podbródka pozwalająca na chirurgiczne usunięcie tłuszczu z miejsca, w którym, w naszym przekonaniu, nie powinno go być. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to zabieg dość kosztowny. Warto więc zainteresować się także skutecznym termoliftingiem oraz lipolizą iniekcyjną i nićmi liftingujacymi.

 

Lifting podbródka – rekomendowane zabiegi

Lipoliza iniekcyjna