Skóra twarzy, szyi i dekoltu starzeje się znacznie szybciej niż moglibyśmy tego oczekiwać. Odpowiedzialne za taki stan rzeczy są przede wszystkim nieprawidłowe struktury kolagenowe. Dzięki laserowi neodymowo-yagowemu możliwe staje się nie tylko usuwanie ich, ale i pobudzanie tkanek w sposób bardzo zbliżony do tego, jaki powinien występować naturalnie.
Laser neodymowo-yagowy – działanie
Dzięki laserowi neodymowo-yagowemu możliwa jest emisja fal o długości 1064 nanometrów. Długość ta jest wystarczająca do tego, aby docierały one do głębokich warstw skóry, aż do hemoglobiny. Pozwala to nie tylko na podgrzanie komórek, ale i na wywołanie zjawiska koagulacji, dzięki czemu dochodzi najpierw do obkurczania, a następnie również do zamykania naczynek.
Laser neodymowo-yagowy – wskazania
Laser wykorzystywany jest przede wszystkim do poprawiania kondycji, w jakiej znajduje się skóra pacjentów. Pozwala nie tylko na zamykanie naczynek o nieestetycznym wyglądzie, które mogą znajdować się zarówno na twarzy, jak i na nogach, ale i na pozbywanie się niedoskonałości skórnych takich, jak choćby rumienie. To także doskonały sposób na ograniczenie widoczności efektów starzenia się skóry. Umożliwia lifting i odmłodzenie skóry, okazuje się przy tym, że może pomóc także tym pacjentom, którzy zmagają się z problemem grzybicy stóp.
Laser neodymowo-yagowy – przeciwwskazania
Z lasera nie należy korzystać, gdy ma się jeszcze świeżą opaleniznę oraz uszkodzenia naskórka w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi. Nie poleca się go też osobom o niskiej krzepliwości krwi oraz tym, które zmagają się z chorobami takimi, jak cukrzyca i epilepsja. Zabiegu nie wykonuje się również u pacjentów z chorobą nowotworową.