Laser aleksandrytowy

Laser aleksandrytowy to najskuteczniejszy typ lasera, który świetnie radzi sobie z depilacją całego ciała. Specjalnie dobrana długość fali pozwala szybko i bardzo skutecznie pozbywać się owłosienia. Precyzja emitowania wiązki laserowej oraz szybkość działa sprawia, że zabieg z użyciem lasera aleksandrytowego jest bardziej komfortowy dla pacjenta.

Laser aleksandrytowy – co to jest i jak działa?

Laser aleksandrytowy jest jednym z nowoczesnych rodzajów laserów stosowanych w medycynie estetycznej, główne do trwałej depilacji (epilacji) ciała. Odpowiednio dobrana długość emitowanej wiązki laserowej sprawia, że lasery aleksandrytowe są obecnie najskuteczniejszymi laserami do depilacji spośród stosowanych na świecie. Wyróżnia go możliwość strojenia oraz szybkość impulsów, a także duża plamka, pozwalająca na emitowanie wiązki na duże obszary ciała w tym samym czasie. Depilacja z pomocą lasera aleksandrytowego jest szybka, skuteczna i mało bolesna.

Laser aleksandrytowy – zastosowanie w medycynie estetycznej

Zastosowanie lasera aleksandrytowego w zabiegach medycyny estetycznej obejmuje usuwanie niechcianych włosów z dowolnej części ciała. Za jego pomocą można depilować skutecznie i trwale twarz, tors, ramiona i plecy, pośladki, okolice brodawek sutkowych, brzuch, uda i łydki, a także miejsca intymne.

Laser aleksandrytowy – efekty zabiegów

Laser aleksandrytowy uszkadza trwale mieszki włosowe, co sprawia, że włosy nigdy nie odrastają. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie i zwykle mieści się pomiędzy 3 a 6. Ich powtarzanie jest konieczne ze względu na fakt, że wiązka lasera działa tylko na włosy w fazie wzrostu.