Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to nazwa określająca zabiegi stymulujące komórki skóry do odnowy. W tym celu najczęściej stosowane są wiązki światła IPL (Intense Pulse Light), które wnikają w skórę. Można również spotkać się z zabiegami fotoodmładzania przeprowadzanymi za pomocą lasera. Fotoodmładzanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów w gabinetach medycyny estetycznej.Fotoodmładzanie – co to jest?

Zabiegi fotoodmładzania polegają na stymulowaniu tkanek za pomocą wiązek światła. Jest to wiązka laserowa lub tak zwane intensywne światło impulsowe. Oba rodzaje światła działają podobnie – rozgrzewają włókna kolagenu i elastyny budujące skórę, powodując ich rozciąganie i skracanie, a także stymulując produkcję nowych włókien. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, a więc bezpieczny dla większości pacjentów.Fotoodmładzanie – wskazania do zabiegu

Dzięki zabiegom fotoodmładzania można osiągnąć wyraźne, satysfakcjonujące efekty. Należą do nich:rozjaśnienie skóry,widoczne odmłodzenie,poprawa elastyczności i napięcia,zwężenie porów skóry,spłycenie zmarszczek,redukcja widoczności przebarwień i popekanych naczynek.

Fotoodmładzanie można stosować na każdą część ciała, a także niezależnie od wieku pacjenta.Fotoodmładzanie – jak wygląda zabieg?

Jedna sesja fotoodmładzania trwa około godziny. Zabieg nie jest bolesny, choć niektórzy pacjenci zgłaszają lekki dyskomfort (pieczenie skóry). Po zabiegu skóra jest lekko podrażniona, należy więc chronić ją przed działaniem promieni słonecznych oraz przed kosmetykami o drażniącym składzie. Fotoodmładzanie warto powtarzać z częstotliwością ustaloną ze specjalistą.