Fotodepilacja

Intensywne światło pulsujące IPL to nowoczesna metoda wykorzystywana w usuwaniu niechcianego lub nadmiernego owłosienia na ciele. To bezbolesna, nieinwazyjna alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji. Co więcej, zapewnia dobry efekt na kilka miesięcy. Fotodepilację można zastosować na wszystkich częściach ciała.Fotodepilacja – co to jest?

Fotodepilacja wykorzystuje specyficzny rodzaj światła, które wnika we włosy i osłabia je, sprawiając, że cebulki przechodzą w stan spoczynku a włos wypada. Metoda ta nie niszczy cebulek włosów, nie jest więc równie trwała, jak epilacja. Jej efekty utrzymują się jednak do 6 do 12 miesięcy. Jej bezpieczeństwo sprawia, że lista przeciwwskazań jest krótka. Z zabiegu nie mogą korzystać między innymi kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby chore na epilepsję, łuszczycę oraz nowotwory.Fotodepilacja – kiedy warto ją wykonać?

Fotodepilacja jest łagodną metodą usuwania owłosienia na dłużej, przydatną głównie ze względów wygody. To także zabieg polecany osobom borykającym się z nadmiernym owłosieniem ciała. Depilować można każdą część ciała.Fotodepilacja – na czym polega zabieg?

Zabieg fotodepilacji wymaga pewnego przygotowania. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z innych, zwłaszcza podrażniających form depilacji, ograniczyć znacznie ekspozycję na światło słoneczne i zrezygnować z leków, które mogą mieć działanie fotouczulające. Także po zabiegu należy oszczędzać skórę przez około dwa tygodnie, zwłaszcza rezygnując z peelingów czy innych dość inwazyjnych zabiegów. Sam zabieg fotodepilacji polega na dotykaniu skóry głowicą emitującą światło pulsujące. Dzięki specjalnemu czujnikowi melaniny wnika ono jedynie we włosy, nie uszkadzając okolicznych tkanek.