Fotodepilacja

Intensywne światło pulsujące IPL to nowoczesna metoda wykorzystywana w usuwaniu niechcianego lub nadmiernego owłosienia na ciele. To bezbolesna, nieinwazyjna alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji. Co więcej, zapewnia dobry efekt na kilka miesięcy. Fotodepilację można zastosować na wszystkich częściach ciała.Fotodepilacja – co to jest?

Fotodepilacja wykorzystuje specyficzny rodzaj światła, które wnika we włosy i osłabia je, sprawiając, że cebulki przechodzą w stan spoczynku a włos wypada. Metoda ta nie niszczy cebulek włosów, nie jest więc równie trwała, jak epilacja. Jej efekty utrzymują się jednak do 6 do 12 miesięcy. Jej bezpieczeństwo sprawia, że lista przeciwwskazań jest krótka. Z zabiegu nie mogą korzystać między innymi kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby chore na epilepsję, łuszczycę oraz nowotwory.Fotodepilacja – kiedy warto ją wykonać?

Fotodepilacja jest łagodną metodą usuwania owłosienia na dłużej, przydatną głównie ze względów wygody. To także zabieg polecany osobom borykającym się z nadmiernym owłosieniem ciała. Depilować można każdą część ciała.Fotodepilacja – na czym polega zabieg?

Zabieg fotodepilacji wymaga pewnego przygotowania. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z innych, zwłaszcza podrażniających form depilacji, ograniczyć znacznie ekspozycję na światło słoneczne i zrezygnować z leków, które mogą mieć działanie fotouczulające. Także po zabiegu należy oszczędzać skórę przez około dwa tygodnie, zwłaszcza rezygnując z peelingów czy innych dość inwazyjnych zabiegów. Sam zabieg fotodepilacji polega na dotykaniu skóry głowicą emitującą światło pulsujące. Dzięki specjalnemu czujnikowi melaniny wnika ono jedynie we włosy, nie uszkadzając okolicznych tkanek.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved