Fale radiowe

Fale radiowe to jeden z rodzajów fal, które są wykorzystywane w medycynie estetycznej. Zabiegi z ich wykorzystaniem działają ujędrniająco i wyszczuplająco, są też polecane w terapii cellulitu. Ten bezpieczny zabieg przynosi dobre efekty, dlatego w ofercie medycyny estetycznej pojawia się coraz częściej i znajduje coraz szersze zastosowanie.Fale radiowe – co to jest?

Fale radiowe to rodzaj fal elektromagnetycznych o częstotliwości mieszczącej się w przedziale 3 kHz – 3 THz. Dzielą się na różnego rodzaju pasma radiowe, w zależności od ich długości. Fale radiowe powstają w środowisku naturalnie – ich źródłem mogą być między innymi wyładowania atmosferyczne lub zjawiska geologiczne. Można także wytworzyć je sztucznie.

W medycynie estetycznej do emisji fal radiowych wykorzystuje się różnego typu urządzenia wyposażone w głowicę, która bezpośrednio styka się ze skóra pokrytą specjalnym żelem. Częstotliwość fal wykorzystywana w zabiegach to 0,5-7MHz.Fale radiowe – kiedy można je wykorzystać?

Zastosowanie fal radiowych w medycynie estetycznej to przede wszystkim:

ujędrnianie skóry,

usuwanie cellulitu,

nieinwazyjny lifting różnych części ciała,

wspomaganie wyszczuplania i modelowania.

Biologiczne działanie fali radiowej polega na ogrzewaniu włókien kolagenowych. Dzięki temu ulegają one skurczeniu i ponownemu rozciągnięciu, co stymuluje fibroblasty do produkcji większych ilości kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej napięta, gęstsza, poprawia się jej koloryt, dotlenienie i przepuszczalność naczyń krwionośnych.Fale radiowe – bezpieczeństwo stosowania

Zabiegi z wykorzystaniem fali radiowych są całkowicie bezpieczne dla większości pacjentów. Istnieją szczególne przeciwwskazania (jak ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe czy zakażenia bakteryjne), o których poinformuje specjalista wykonujący zabiegi.

 

 

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved