Fala akustyczna

Fala akustyczna (uderzeniowa) to pojęcie, które przywodzi na myśl słuch i muzykę. Tymczasem fale akustyczne znajdują zastosowanie także w medycynie estetycznej. To komfortowa dla pacjenta, nieinwazyjna metoda, która w wielu przypadkach zastępuje dużo bardziej rozległe interwencje w organizm, między innymi chirurgiczne.Fala akustyczna – co to jest?

Fala akustyczna jest rodzajem zaburzenia gęstości oraz ciśnienia środowiska, w którym się rozchodzi. Emisji fali akustycznej nie zawsze towarzyszy słyszalny dla ludzkiego ucha dźwięk. Czasem dźwięki te przekraczają zakres częstotliwości słyszalnych przez ludzkie ucho. Falę używaną podczas zabiegów wytwarza specjalny kompresor. Impulsy wysyłane w stronę ciała pacjenta przez specjalną głowicę działają na tkankę łączną, wprawiając ją w ruch. Podczas zabiegu stosuje się kolejno falę uszkadzającą komórki tłuszczowe, następnie drugą – rozrywającą połączenia między nimi, a na końcu drenaż limfatyczny.Fala akustyczna – zastosowania w medycynie estetycznej

Zabiegi falą akustyczną stosuje się w następujących celach:modelowanie sylwetki (w tym usuwanie cellulitu),ujędrnianie i odmładzanie skóry,lifting skóry, w tym twarzy,redukcja rozstępów i blizn,wyrównywanie nieregularności na skórze po zabiegu liposukcji.Fala akustyczna – kto nie może poddać się zabiegowi?

Fala akustyczna jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, a sam zabieg nie tylko bezbolesny, ale zdaniem wielu pacjentów nawet przyjemny. Wymienia się jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu:ciąża i karmienie piersią,nowotwory skóry,uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu,implanty,ogólne osłabienie i zły stan zdrowia.

Zarówno przed jak i po zabiegu należy pić duże ilości wody oraz unikać tłustych potraw.