Detoksykacja

Detoksykacja to proces oczyszczania organizmu z zalegających, zgromadzonych w nim toksyn. Dzięki oczyszczeniu organizm może znów prawidłowo, zdrowo funkcjonować. Poprawia się kondycja skóry, trawienie, samopoczucie. Istnieje kilka sposobów na detoks, które są skuteczne, a zarazem całkowicie bezpieczne. Detoksykacja – na czym polega?

Detoksykacja jest kompleksem działań, które pomagają organizmowi oczyścić się z zanieczyszczających go substancji. Toksyny zawarte w powietrzu, zanieczyszczonej wodzie, mocno przetworzonej żywności zalegają w organizmie i powodują szereg nieprzyjemnych objawów. Często odpowiadają za poczucie zmęczenia, obniżoną odporność, a także problemy z trawieniem – wzdęcia, zgagę, biegunki, bóle brzucha. Nie pozostają także bez wpływu na kondycję skóry, włosów.Detoksykacja – metody detoksykacji

Wśród najpopularniejszych metod detoksu warto wymienić:jednodniowe posty,diety owocowo – warzywne,głodówki,zioła,drenaż limfatyczny.

Nie każda metoda detoksykacji jest równie bezpieczna dla zdrowia. Do szczególnie ryzykownych należą głodówki, zwłaszcza przeciągające się, lub modne diety stawiające na odżywianie się przez dłuższy czas jednym składnikiem. W gabinecie medycyny estetycznej przeprowadza się bezpieczny i skuteczny drenaż limfatyczny, czyli długi, profesjonalny masaż poprawiający przepływ płynów w organizmie. Powinien go wykonywać profesjonalista, dobrze znający przebieg naczyń limfatycznych w ciele. To przyjemny zabieg, trwający około 20 minut na każdą część ciała.Detoksykacja – komu i w czym pomoże?

Prawidłowo przeprowadzona detoksykacja pomaga pokonać zaburzenia trawienia, poprawić stan skóry i paznokci,  a także przywrócić energię i poprawić ogólne samopoczucie.