Depilacja

Depilacja to szerokie pojęcie, pod którym kryje się wiele metod usuwania owłosienia z ciała. Oferta zabiegów jest tak szeroka, że każdy z powodzeniem może wybrać odpowiedni dla siebie.Depilacja – na czym polega?

Depilacja to zabieg polegający na trwałym lub czasowym usuwaniu zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Trwała depilacja bywa też nazywana epilacją. Zabiegi usuwające owłosienie sięgają swoimi korzeniami starożytności – używano do tego celu kamieni, żyletek, muszli, a także różnego rodzaju past z wosku, żywicy i miodu. Dziś trudno już wyobrazić sobie rynek kosmetyczny bez szerokiej oferty zabiegów depilacji. Stosują je nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Wiele osób decyduje się na usunięcie owłosienia trwale, by nie być skazanym na powtarzanie zabiegów.Depilacja – rodzaje depilacji

Depilacja trwała, nazywana także epilacją, jest wykonywana trzema metodami. Najbardziej znana z nich to metoda laserowa. Oprócz lasera stosuje się także światło IPL, oraz metodę nazywaną depilacją ELOS (przy zastosowaniu specjalnego lasera). Wszystkie metody depilacji trwałej mają na celu zniszczenie cebulki włosa, tak by nie odrastał. Depilacja czasowa obejmuje cały szereg różnorodnych metod, w tym:golenie maszynką lub żyletką,usuwanie włosów za pomocą wosku lub pasty,stosowanie depilatorów.Depilacja w gabinecie – dla kogo?

Depilacja to codzienny zabieg pielęgnacyjny, przeprowadzany przez wiele kobiet, a także coraz większe rzesze mężczyzn. Niestety, rutynowo stosowane metody (golenie, wosk) nie przynoszą efektów na długo. Trzeba często powtarzać zabiegi. Dlatego wiele osób decyduje się na trwałe usuwanie owłosienia laserem czy za pomocą fotodepilacji. Taki zabieg, powtórzony w serii, pozwala nigdy już nie martwić się odrastającymi włosami.