Depilacja wąsika

Wąsik pod postacią pojedynczych ciemnych włosków nad górną wargą jest problemem wielu kobiet. Powoduje kompleksy, jest też kłopotliwy w ciągłym usuwaniu i tuszowaniu. Wąsik można usunąć trwale za pomocą zabiegów laserowych, lub zdecydować się na usuwanie go cyklicznie podczas innych zabiegów depilacji.Depilacja wąsika – wąsik na kobiecej twarzy

Wąsik na kobiecej twarzy może być spowodowany czynnikami genetycznymi. Kobiety o bardzo ciemnym, grubym owłosieniu często borykają się z tym problemem. Włosków może być więcej lub mniej, choć najczęściej są pojedyncze i bardzo rzucają się w oczy. Niekiedy nadmiarowe owłosienie pojawia się nagle, choć nigdy wcześniej nie stanowiło problemu. Może to oznaczać zaburzenia w gospodarce hormonalnej – warto skonsultować się z lekarzem.

Depilacja wąsika – sposoby domowe

Wąsik można usuwać domowymi sposobami. Najczęstsze i najszybsze jest golenie, niestety, nie pozwala ono na długotrwałe pozbycie się włosków. Najczęściej już pod koniec dnia zaczynają odrastać i są coraz bardziej widoczne. Jeśli włoski są szczególnie grube i ciemne, widać je nawet po ogoleniu. Alternatywę stanowi depilacja wąsika pastami i kremami, a także woskiem.

Depilacja wąsika – sposoby profesjonalne

Można również zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia z twarzy, przeprowadzane w gabinecie medycyny estetycznej. Laser należy kilkukrotnie powtarzać, aby efekty był trwałe. Po prawidłowo wykonanej depilacji wąsika laserem, przy założeniu że nie współistnieją problemy hormonalne, owłosienie już się nie odnawia.