Światło lasera znajduje bardzo różnorodne zastosowanie w pielęgnacji urody. Jest to między innymi epilacja, czyli trwałe usuwanie zbędnego owłosienia na ciele. Zabiegi laserowe pozwalają na zawsze zapomnieć o goleniu czy depilacji woskiem, pod warunkiem, że zostaną prawidłowo przeprowadzone i odpowiednio powtórzone. Depilacja laserowa to jedna z najczęstszych usług świadczonych w gabinetach medycyny estetycznej.Depilacja laserowa – na czym polega?
Depilacja laserowa wykorzystuje światło, które dociera do cebulki włosa. Tam wnika w barwnik, niszcząc go i uniemożliwiając odrastanie. Przy zwykłych metodach depilacji czasowej włos zostaje ścięty, a potem odnawia się. Po kilku sesjach depilacji laserowej nie odrasta, a osoba poddająca się zabiegom może zapomnieć o konieczności usuwania włosów.Depilacja laserowa – jak przebiega?
Depilacja laserowa to zabieg, który wiąże się z pewnym dyskomfortem. Nowoczesne lasery posiadają funkcję chłodzenia, która sprawia, że zostaje on możliwie zminimalizowany. Posiadają także czytniki melaniny, dzięki czemu światło trafia precyzyjnie we włosy. Jednorazowy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od powierzchni ciała. Trzeba go powtarzać, ponieważ laser niszczy jedynie włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Liczba zabiegów potrzebnych do trwałego usunięcia włosów jest kwestią indywidualną.Depilacja laserowa – kto nie może się jej poddać?
Istnieją pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że osoba nie może poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Należą do nich między innymi nowotwory skóry, łuszczyca, bielactwo, okres ciąży i karmienia piersią, cukrzyca, wszczepiony rozrusznik serca, a także nadmierna opalenizna.