Cellulit na udach

Cellulit to powód kompleksów wielu kobiet. Najczęściej umiejscawia się na udach, przez co posiadaczki „pomarańczowej skórki” rezygnują z noszenia krótszych sukienek czy szortów.

Cellulit na udach – przyczyny

Główne powody powstawania cellulitu na udach to zaburzenia w mikrokrążeniu oraz nadmierne nagromadzenie pod skórą wody i toksyn lub rozrost tkanki tłuszczowej. Można wysunąć wniosek, że cellulit powstaje przez nadwagę. Jednak bardziej uzasadnioną przyczyną cellulitu jest po prostu brak ruchu. Dlatego może on dotykać nawet szczupłych kobiet, które stronią od aktywności fizycznej.

Cellulit na udach – objawy

Cellulit objawia się występowaniem wgłębień i tłuszczowych grudek na skórze. Przypominają one pomarszczoną skórkę pomarańczy, stąd popularne określenie tego schorzenia. Jednak objawy cellulitu zależą od stopnia jego zaawansowania. W początkowej fazie „skórka pomarańczowa” będzie pojawiać się dopiero po ściśnięciu fałdu skóry na udach. Później może być widoczna przez cały czas.

Cellulit – leczenie

Aby zlikwidować cellulit należy zacząć od aktywności fizycznej – samo schudnięcie może nie być skuteczne. Pomocne będą także masaże poprawiające krążenie oraz systematyczne peelingi działające wygładzająco. W domowych warunkach walczyć z cellulitem można także za pomocą przeznaczonych do tego specjalistycznych kosmetyków czy naprzemiennych pryszniców zimną i ciepłą wodą. Jednak najbardziej pomocne będą profesjonalne zabiegi, takie jak laseroterapia, mezoterapia igłowa czy leczenie przy pomocy ultradźwięków.