Bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo – wargowe to głębokie zmarszczki na twarzy, które postarzają i sprawiają, że twarz wydaje się smutna. Powstają z wiekiem, w wyniku naturalnych procesów. Można je spłycić lub zahamować ich powstawanie dzięki zabiegom medycyny estetycznej.Bruzdy nosowo-wargowe – co to jest?

Bruzdy nosowo – wargowe powstają z wiekiem, wskutek pogłębiania się naturalnych zmarszczek mimicznych biegnących od podbródka do nosa. Zwykle zaczynają się wyraźnie pogłębiać około 30. roku życia. Mogą być mocniej lub słabiej zaznaczone, w zależności od predyspozycji genetycznych danej osoby. Wyraźnie zaznaczone bruzdy nosowo – wargowe nadają twarzy smutny wyraz i dodają jej wizualnie lat.  Bruzdy nosowo-wargowe – przyczyny powstania

Bruzdy nosowo – wargowe pogłębiają się u każdego z upływem lat. Odpowiadają za to następujące procesy:spowolnienie produkcji kolagenu i elastyny,utrata jędrności skóry, nasilająca działanie grawitacji,utrata nawilżenia tkanek,ekspresyjna, żywa mimika,czynniki genetyczne (wrodzona podatność na tworzenie się zmarszczek).

Bruzdy uwydatniają się także u osób, które nagle schudły, a także u tych, które mają cerę suchą.Bruzdy nosowo-wargowe – redukowanie i usuwanie

Medycyna estetyczna dysponuje zabiegami i sposobami, które spowalniają procesy starzenia i nieco niwelują ich efekty. Prawidłowa pielęgnacja, ćwiczenia (np. wypychanie bruzd w górę językiem) oraz zabiegi odmładzają twarz wizualnie nawet o kilka lat. Wśród polecanych zabiegów znajdują się między innymi mezoterapia, wypełnianie kwasem hialuronowym oraz jadem kiełbasianym.